Студентка юридичного факультету ЗНУ взяла участь у міжнародному семінарі

DSC 9423 smallСтудентка першого курсу юридичного факультету ЗНУ, учасниця Запорізького відділення Центру німецького права, Валентина Кривонос успішно пройшла попередній відбір міжнародного Moot Court (інтелектуальне змагання, яке проходить у вигляді моделювання судового засідання). Водночас Валентина закінчила піврічне заочне навчання з конституційного права Німеччини. Її студії охоплювали виконання двох письмових робіт, доповідь по темі, а також – участь у німецькомовному семінарі міжнародного Moot Court (у м. Києві). Захід походив за підтримкою директора Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка професора Романа Мельника.

Етап змагання, який походив у м. Києві, тривав упродовж 5 днів. Кожного дня з 10 години до 13 тривали теоретичні семінари, пов’язані з тематикою публічного права Німеччини. Їхні учасники вчились працювати з нормативною базою, зокрема з конституцією Німеччини (Das Grundgesetz). Вони вивчали методику, зміст та процедуру реалізації державного права цієї країни. Потім із 14 годині до 16 тривало вирішення практичних кейсів із відповідної теми, що дозволяло закріпити щойно здобуті знання на практиці.

В останній день навчання всі учасники програми мали можливість перевірити свої знання та дізнатися, як вони засвоїли матеріал, вирішивши самостійно кейс за методикою, яку вони вивчали упродовж тижня.

Теоретичні та практичні заняття проводили Євгеній Соколов (Ewgenij Sokolov) та Себастьян Роснер (Dr. Sebastian Roßner M.A.) із Дюссельдорфського університету ім. Генріха Гейне (Die Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf). Завдяки майстерності викладачів, учасники Moot Court дізналися багато нового і цікавого про німецьке право, методику вивчення права у Німеччині та вирішення юридичних задач.

Усі семінари проводилися німецькою, адже метою програми було удосконалення не тільки знань з права цієї країни, а також і німецької юридичної мови.

Дуже важливими і корисними були для Валентини засідання круглих столів, семінари, заняття з німецької мови професійного спрямування, які організовувались протягом року Запорізьким відділенням Центру німецького права.  Заходи проходила за підтримкою декана юридичного факультету, голови Запорізького відділення Центру німецького права, професора Тетяни Коломоєць.

Під час участі в програмі Валентина познайомилася зі студентами з різних регіонів нашої держави, які теж вдосконалювали свої знання в галузі німецького права. Студентка зазначає, що вона отримала базові знання з Німецького конституційного права, неоціненний досвід участі у міжнародних програмах і велике бажання надалі навчатися та брати участь у подібних заходах. Вона дуже вдячна організаторам Moot Court, а також декану юридичного факультету Тетяні Коломоєць, яка завжди підтримувала студентські ініціативи з вивчення іноземних мов правничого спрямування.

pic01