Наукове стажування викладачів у Німеччині!

wiesmar03З 5 по 17 лютого 2018 року викладачі з різних університетів України, зокрема Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пройшли наукове стажування у Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Businessand Design (Німеччина).

Навчальну поїздку було організовано Центром німецького права КНУ.
Головна мета поїздки – отримання нових знань, підвищення рівня кваліфікації наукових співробітників і, звісно ж, обмін досвідом, порівняння методики та підходів до викладання права в українських та німецьких закладах вищої освіти.

Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Business and Design – це третій за величиною державний університет у Мекленбурзі-Передня Померанія. Університет пропонує понад 50 курсів, у тому числі курси дистанційного навчання, серед яких і юридичні дисципліни.
Під час проходження наукового стажування викладачі прослухали курси з проблем теорії права, методології викладання юридичних дисциплін, публічного та публічного процесуального права та ін.
Окрім навчання, українська делегація мала нагоду познайомитись з університетом, німецькою культурою та помандрувати кількома дивовижними містами Німеччини.

Ольга Саленко ділиться своїми враженнями від поїздки: «Ми мали змогу почерпнути безліч корисної інформації від модераторів та колег, відвідати судові органи, вирішити сотні казусів та кейсів. У нас також була насичена культурна програма. Ми оглянули просто неймовірні історичні міста Вісмар, Шверін, Любек, Берлін та Гамбург. Робочі моменти та дозвілля проводили з колегами з України та Казахстану. Хочу подякувати Центру німецького права і особливо – директору Центру Роману Мельнику та координатору проекту стажування для викладачів у Німеччині Богдані Чернявській за організацію».

Отже, поїздка була насичена яскравими емоціями та враженнями!

За результатами проходження наукового стажування усі учасники отримали сертифікати

Щодо участі в майбутніх стажуваннях звертайтесь до Центру німецького права (Zentrum des deutschen Rechts) або за телефоном 0931915505.

Фотографії учасників стажування є у нас на Фейсбуці

Відбувся тренінг з написання мотиваційних листів

motivationsschreiben00

05.03.2018 на запрошення Zentrum des deutschen Rechts мовний асистент Goethe-Institut Ukraine провів німецькомовний тренінг щодо написання мотиваційних листів.

Центр німецького права щиро вдячний за корисні поради, які, без сумніву, стануть у пригоді чисельним учасникам тренінгу та учасникам заходів ЦНП!

ЦНП для студентів: долучайся та користуйся перевагами!

Керуючись гаслом “Entwicklung durch Zusammenarbeit/“Розвиток через співпрацю”, Центр німецького права, у межах виконання покладених на нього завдань, організовує та проводить для студентів:

- навчальні та наукові заходи німецькою мовою;
- щорічні судові дебати “Moot-Court” з державного та конституційного права в Україні та Німеччині;
- безкоштовні курси німецької фахової мови юридичного спрямування та наукової німецької мови на всіх рівнях;
- пошук стипендій на навчання, літні курси та стажування у Німеччині;
- інформування про актуальні німецько-українські проекти, програми, конкурси тощо;
- безкоштовні короткострокові ознайомчі поїздки до німецьких університетів;
- консультування з питань оформлення документів та отримання стипендій від DAAD;
- підготовку до друку публікацій в юридичних наукових журналах Німеччини;
- завірення перекладів з та на німецьку мову для подання на стипендійні програми в Німеччину;
- культурні заходи за підтримки німецьких партнерів.
Крім того, в Центрі знаходиться бібліотека німецькомовної юридичної літератури, яка постійно оновлюється та відкрита студентам для користування.

На громадських засадах у Центрі німецького права працюють студенти юридичного факультету, які мають можливість активно долучатися до проектної роботи, удосконалювати знання німецького права та німецької мови, спілкуючись безпосередньо з її носіями.

Ви можете долучитися до команди ЦНП як
- волонтер;
- активіст;
- учасник заходів.

Чекаємо на вас у каб. 239 Червоного корпусу КНУ
тел. 044 239 32 69

Вітаємо з Новим роком та Різдвом!

Vitannia 2017

Дорогі друзі та колеги,

Хочемо щиро подякувати усім за співпрацю протягом року, що минає. Разом ми багато досягли та поставили цілі на майбутнє! З нетерпінням чекаємо на нові цікаві німецько-українські проекти та програми в наступному році!

Бажаємо кожному з вас щасливого та успішного
Нового року!

З найкращими побажаннями,
Колектив Центру німецького права
та Діалогу

Візит представників Посольства до ЦНП

besuch 02

4 грудня 2017 керівник відділу культури і освіти Посольства Німеччини Андреа Штор та керівник консульсько-правового відділу Єнс Краус-Массе відвідали Центр німецького права в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Декан юридичного факультету Іван Гриценко привітав гостей. Професор кафедри іноземних мов Олена Шаблій та доктор права Бернгард Шлоер представили поточні проекти Центру.

Візит представників Посольства надав можливість обговорити подальшу німецько-українську співпрацю та отримати інформацію про «Німецько-українську on-line-базу даних юридичної термінології», для реалізації якої в рамках Українсько-німецького року мов надається фінансова підтримка від МЗС Німеччини.

На сторінці Посольства у Фейсбуці зазначається, шо Центр німецького права засновано 2014 року і відтоді він організовує юридичні семінари, проводить німецькі мовні курси з акцентом на юридичну та наукову мову, допомагає зі знаходженням місця практики в університетах і адвокатських бюро Німеччини, консультує з поданням документів на отримання стипендій для дослідження та навчання в Німеччині, підтримує з публікацією в німецьких спеціалізованих журналах, надає доступ до німецькомовної юридичної літератури та багато іншого.

besuch 01

besuch 03