Поповнення в бібліотеці ЦНП Завдякі пану Берентіну, адвокату з Кельна, який в цьому семестрі читає лекції з німецького права на юридичному факультеті КНУ, наша бібліотека отримала значне поповнення. Тепер маємо найактуальнішу підборку норм цивільного права (82-ге видання, 2018 рік), за що щиро вдячні пану Берентіну. Детальніше...
Робоча зустріч наших термінологів Що таке міждисциплінарні і міжкафедральні дослідження, які вирішують прикладні завдання? Центр німецького права знає відповідь на це запитання!!! 15-16 червня нами була проведена робоча зустріч у межах реалізації профінансованого Урядом Німеччини проекту "Розробка німецько-української юридичної термінологічної бази даних". Фактично, мова йде про електронний німецько-український словник юридичних термінів, який буде розміщено у вільному доступі в Інтернеті. До речі, це буде перший (!!!) в Україні словник юридичних термінів такого масштабу. ДЛЯ ЧОГО? На це запитання відповів під час нашої зустрічі Йенс Краус-Массе, керівник юридично-консульського відділу посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні. Він наголосив, що правильне розуміння юридичних термінів, це запорука успішної інтеграції України до ЄС. Приємно і важливо, що наш проект підтримано Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством юстиції України. ХТО МИ? У роботі над базою даних беруть участь працівники Центру німецького права, кафедри іноземних мов, кафедри адміністративного права, кафедри господарського права, кафедри цивільного права, кафедри кримінального права, інституту філології, посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Інституту славістики (м. Мюнхен), юридичного факультету університету ім. Георга Августа (Німеччина), а також українські та німецькі адвокати та філологи. Текст Р.С. Мельника з Facebook Більше фото з зустрічі Google disk. Більше інформації по базі тут.
Із вдячністю партнерам та учасникам конференції Для колективу Zentrum des deutschen Rechts було справою честі - виступити головними організаторами та партнерами Вюрцбурзького університету Julius-Maximilians-Universität Würzburg у проведенні Німецько-української Конференції Асоціації випускників ВНЗ України та Німеччини в м. Києві, оскільки усі співробітники нашого Наукового центру є також "німецькими Alumni" - учасниками різноманітних стажувань у Німеччині, дослідницьких програм, програм обмінів та випускниками німецьких університетів. Нашими спікерами були поважні гості з Німеччини та України, серед них: Андреас Лір, президент Німецько-Української промислово-торговельної палати;Юрій Дідевич Yuriy Didevych, координатор Програми міграція заради розвитку;Анетте Кьостер, керівник відділу "Квалітативний менеджмент" Вюрцбурзького університету та ін. Zentrum des deutschen Rechts висловлює глибоку подяку нашим спікерам за цікаві змістовні доповіді та важливий внесок у роботу конференції! Як для учасників із різноманітних куточків України, які завітали до нас, так і для самих організаторів ця Конференція стала важливою науковою подією, яка сприяла зміцненню українсько-німецьких наукових зв’язків, взаємодії між українськими науковцями та випускниками німецьких університетів, що проживають в Україні та Німеччині. Фото з конференції на нашому Facebook і в цьому пості. Фото та повідомлення про екскурсію до компанії VEKA.
Наукове стажування викладачів у Німеччині! З 5 по 17 лютого 2018 року викладачі з різних університетів України, зокрема Київського національного університету імені Тараса Шевченка, пройшли наукове стажування у Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Businessand Design (Німеччина). Навчальну поїздку було організовано Центром німецького права КНУ.Головна мета поїздки – отримання нових знань, підвищення рівня кваліфікації наукових співробітників і, звісно ж, обмін досвідом, порівняння методики та підходів до викладання права в українських та німецьких закладах вищої освіти. Hochschule Wismar, University of Applied Sciences: Technology, Business and Design – це третій за величиною державний університет у Мекленбурзі-Передня Померанія. Університет пропонує понад 50 курсів, у тому числі курси дистанційного навчання, серед яких і юридичні дисципліни.Під час проходження наукового стажування викладачі прослухали курси з проблем теорії права, методології викладання юридичних дисциплін, публічного та публічного процесуального права та ін.Окрім навчання, українська делегація мала нагоду познайомитись з університетом, німецькою культурою та помандрувати кількома дивовижними містами Німеччини. Ольга Саленко ділиться своїми враженнями від поїздки: «Ми мали змогу почерпнути безліч корисної інформації від модераторів та колег, відвідати судові органи, вирішити сотні казусів та кейсів. У нас також була насичена культурна програма. Ми оглянули просто неймовірні історичні міста Вісмар, Шверін, Любек, Берлін та Гамбург. Робочі моменти та дозвілля проводили з колегами з України та Казахстану. Хочу подякувати Центру німецького права і особливо – директору Центру Роману Мельнику та координатору проекту стажування для викладачів у Німеччині Богдані Чернявській за організацію». Отже, поїздка була насичена яскравими емоціями та враженнями! За результатами проходження наукового стажування усі учасники отримали сертифікати Щодо участі в майбутніх стажуваннях звертайтесь до Центру німецького права (Zentrum des deutschen Rechts) або за телефоном 0931915505. Фотографії учасників стажування є у нас на Фейсбуці
Відбувся тренінг з написання мотиваційних листів 05.03.2018 на запрошення Zentrum des deutschen Rechts мовний асистент Goethe-Institut Ukraine провів німецькомовний тренінг щодо написання мотиваційних листів. Центр німецького права щиро вдячний за корисні поради, які, без сумніву, стануть у пригоді чисельним учасникам тренінгу та учасникам заходів ЦНП!