Вручення сертифікатів учасникам зимової школи «Службове право України та Федеративної республіки Німеччина»

На базі юридичного факультету ЗНУ в рамках співпраці з Центром німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка з 23 лютого по 3 березня проходила робота зимової школи «Службове право України та Федеративної республіки Німеччина». За результатами її діяльності були вручені сертифікати 20 кращим її учасникам.

3 березня у ЗНУ (регіональне відділення Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка) відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів тим учасникам зимової школи, які взяли участь в інтенсивних німецькомовних майстер-класах з адміністративного права, практичних заняттях і склали есе з означеної теми німецькою мовою. Участь у заході взяли перший проректор, кандидат юридичних наук Олександр Бондар, декан юридичного факультету, професор Тетяна Коломоєць, директор Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ Наталія Костенко, викладачі та студенти магістратури юридичного факультету, а також гості – керівник Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, професор Роман Мельник і директор Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій Любов Яновська.

Організаторами роботи зимової школи «Службове право України та Федеративної республіки Німеччини» виступили Центр німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, юридичний факультет ЗНУ, Запорізький центр перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій і Центр інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ. Протягом майже 10 днів учасники школи проходили майстер-класи під керівництвом вчених-адміністративістів та юристів-практиків України і ФРН, вивчаючи питання історії і теорії службового права, службовогозаконодавства, а також практику його застосування. У рамках роботи школи проходили також і тематичні тренінги, колоквіуми тощо, під час яких практиканти змогли поспілкуватися із провідними фахівцями з права, зокрема з представником Мюнхенського університету, доктором юридичних наук Бернгардом Шлоером у режимі он-лайн, зробити порівняльний аналіз правової системи в Україні та ФРН і вдосконалити знання з професійної німецької мови. Результати своєї навчальної і дослідницької діяльності випускники зимової школи виклали у вигляді есе. 

Як зазначила декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, участь у роботі зимової школи виявили бажання взяти близько 50 осіб, і не тільки з нашого університету, а й з інших ВНЗ та установ. Проте, випускниками стали лише найвитриваліші і зацікавлені в нових знаннях у галузі адміністративного права. Так, у числі тих, хто отримав сертифікати за підписом керівників Центру німецького права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій і Центру інтенсивного вивчення іноземних мов ЗНУ буливикладачі юридичного факультету Анна Шарая, Маргарита Германюк, Ірина Бережна та інші, студенти магістратури Ксенія Краснова, Поліна Зозуля, Юлія Шульга, Анна Ермолаєва та інші, а також співробітники Запорізького центру перепідготовки і підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств і викладачі інших ВНЗ України. 

Організатори заходу відзначили велику зацікавленість студентів і викладачів юридичного факультету у розвитку розпочатої роботи у галузі правової компаративістики, а також щодо вивчення іноземних мов професійного спрямування. Зокрема, професор Роман Мельник зазначив, що у рамках спільного проекту надалі передбачена реалізація таких напрямів: порівняльні дослідження у розділі кримінального права, літні школи з прав людини, які планують провести на базі ЗНУ, створення 10 підручників з адміністративного права. Роман Сергійович також підкреслив: «Студенти юридичного факультету ЗНУ мають досить високий рівень підготовки, проте сьогодні є актуальними також знання іноземних мов за фахом. Зокрема, саме Німеччина пропонує зараз найбільшу кількість проектів і стипендіальних програм, які дозволяють студентам і випускникам українських ВНЗ отримати європейську освіту і перспективну роботу».