Лист до Ректора про створення Інформаційного центру Гумбольдта

Вельмишановний пане професоре Губерський,

від д.ю.н., проф. Романа Мельника (юридичний факультет) та інших співробітників КНУ до Фонду ім. Александра фон Гумбольдта надійшла пропозиція заснувати «Інформаційний центр Фонду ім. Александра фон Гумбольдта при КНУ імені Тараса Шевченка». Метою Інформаційного центру стало б надання консультацій науковцям університету та інформування про стипендійні можливості в рамках міжнародного співробітництва із німецькими науковцями, а також у рамках перебувань в Німеччині з науковою метою.

На сьогоднішній день в Україні 94 науковці, які отримали фінансування від Фонду ім. Александра фон Гумбольдта, здійснюють свою наукову діяльність на постійній основі. За останні 5 років Фонд надав 22 стипендії та одну премію висококваліфікованим науковцям із України. В КНУ працює хімік, лауреат Дослідницької премії Георга Форстера, д.х.н., проф. Ігор Володимирович Комаров. Серед дослідницьких установ України саме Київський національний університет імені Тараса Шевченка має найбільшу кількість «гумбольдтіанців» (наших стипендіатів). Цими вражаючими цифрами слід пишатись!

Через те, що Фонд надає стипендії та премії в результаті надзвичайно жорсткого відбору, ми хотіли б посилити довгострокову співпрацю між надзвичайно обдарованими науковцями з усього світу та дослідниками з Німеччини. Фонд ім. Александра фон Гумбольдта був би надзвичайно радий вітати в Німеччині майбутніх дослідників-стипендіатів із України та у подальшому надавати підтримку українським гумбольдтіанцям у рамках програми сприяння колишнім стипендіатам.

Ми висловлюємо щиру подяку д.ю.н., проф. КНУ Роману Мельнику за вдалу ініціативу щодо створення Інформаційного центру з консультування випускників та викладачів КНУ. Фонд ім. Александра фон Гумбольдта схвалює пропозицію пана Мельника дати Центру назву «Інформаційний центр Фонду ім. Александра фон Гумбольдта при КНУ імені Тараса Шевченка». Ми надаватимемо підтримку пану Мельнику та всім його колегам, які на добровільних засадах приєднаються до роботи Інформаційного центру, в усьому, що стосується роботи з пресою та громадськістю. Фонд ім. Александра фон Гумбольдта й надалі надаватиме підтримку колишнім гумбольдтіанцям, які приєднаються до Інформаційного центру при КНУ. Наш Фонд надалі надаватиме пану Мельнику та співробітникам Інформаційного центру доступ до інформаційних та періодичних матеріалів німецькою та англійською мовою, а також надсилатиме їх.

Ми дуже раді та надзвичайно вітаємо активну участь пана проф. Мельника в заснуванні Інформаційного центру, а також його керівництво Інформаційним центром Фонду ім. Александра фон Гумбольдта в КНУ. Ми щиро просимо Вас надати панові Мельнику та співробітникам Інформаційного центру підтримку в їхній діяльності.

Із подякою за підтримку та повагою,
Штеффен Меліх